wz

Rozhledny v České republice

M i l í ř


Obec Vysoká nad Labem leží mezi městy Hradec Králové a Pardubice v blízkosti tepelné elektrarny Opatovice. Nad ní se tyčí 285 m vysoký vrch Miliř, na kterém v 30. až 50. letech dvacátého století stávala 30 m vysoká dřevěná triangulační věž.
Po několikaleté snaze se na vrcholu Milíře podařilo, díky dotacím a sponzorům, vystavět dřevěnou rozhlednu s kovovými prvky. Základní kámen byl položen 22.6.2011 a oficiálního otevření pro nedočkavé návštěvníky proběhlo 12.10.2013. Originální tříboká stavba na zděném "domečku" je vysoká 31 m a na krytou vyhlídkovou plošinu ve výšce 27 m se dostaneme po zdolání celkem 160ti schodů. Rozhledna poskytuje kruhový výhled např. na Vysokou n/L, elektrárnu Opatovice, Kunětickou Horu, ale i na Hradec Králové nebo Chrudimsko.
Na rozhlednu vede z obce upravená přístupová cesta, na kterou se dostaneme z ulice která vede k místní restauraci "Hubert" (značeno poutači).Rozhledna Miliř Rozhledna Miliř Rozhledna Miliř - vchod s pokladnou Rozhledna Miliř - Kunětická hora Rozhledna Miliř - obec Vysoká n/Labem

Zobrazit na mapě