wz

Rozhledny v České republice

S t r á ž i š t ě   u   C h o m u t o v a


Nad severním okrajem Chomutova na zalesněném vrchu Strážiště byl 12. prosince 1931 slavnostně otevřen horský hotel s hranolovou kamennou rozhlednou s prosklenou vyhlídkou na vrcholu. Tato stavba nahradila již dosluhující vyhlídkový gloriet z roku 1882. Výška věže je 20 m a vyhlídková plošina je v 17 m. Ve druhé polovině 20. století nesl hotel název Partyzán. Vystřídala se zde řada nájemců, proběhla rekonstrukce a byla rozšířena ubytovací kapacita. I ve věži byly zřízeny apartmány a tak přestala být rozhledna přístupná. 23. listopadu 2004 hotel vyhořel.
V únoru 2011 je již objekt po celkové rekonstrukci a až na vyhlídku plně funkční. Na vyhlídku zatím nejsou vybudovány schody.
Na vrchol Strážiště se dostaneme ze silnice Chomutov - Blatno. V lese v levotočivé zatáčce odbočíme podle reklamní cedule vpravo na asfaltovou cestu. Asi po 1,5 km jsme u objektu.Rozhledna Strážiště u Chomutova (červenec 2007) Rozhledna Strážiště u Chomutova Rozhledna Strážiště u Chomutova Rozhledna Strážiště u Chomutova Rozhledna Strážiště u Chomutova

Zobrazit na mapě