wz

Rozhledny v České republice

V l č í   h o r a


Skalisko Vlčí hora je vulkanického původu a leží ve Šluknovské pahorkatině na rozvodí Severního a Baltského moře. Od roku 1885 byla snaha zpřístupnit vrchol Vlčí hory veřejnosti. Nejprve zde byla vybudována přístupová cesta a posezení na vrcholu, později zprovozněna malá chata. První cihlová rozhledna byla na vrchou postavena v roce 1889. Pro velký zájem návštěvníků se objekty na Vlčí hoře postupně rozšiřovaly. Po roce 1952 nastala postupná devastace všech staveb. V 60. letech byla provedena částečná rekonstrukce. Generální opravy se objekt dočkal až v letech 1996-99.
Rozhledna poskytuje rozsáhlý kruhový výhled - na V Jizerské hory, Krkonoše, na JV Jedlová, na JZ České středohoří, na Z Drážďany.
Do obce Vlčí hora se dostaneme autem z Krásné Lípy po silnici č.265. Od kostela, kde je možné zaparkovat, vede červená a pak žlutá TZ (1,5 km s převýšením 150 m).rozhledna Vlčí hora stojí nad obcí stejného jména rozhledna Vlčí hora rozhledna Vlčí hora rozhledna Vlčí hora - výhled z rozhledny rozhledna Vlčí hora - výhled z rozhledny

Zobrazit na mapě