wz

Německo

Kapellenbergturm


Dřevěná rozhledna vysoká 19 m stojí na 757 m n. m. vysokém kopci Kapellenberg. Byla vystavěna stavitelem Ernstem Schüllerem podle návrhu architekta Gustava Zimmermanna. Slavnostní otevření se konalo 29. 11. 1931.
Po okupaci Československa v roce 1968 byla věž pro návštěvníky uzavřena. Nejprve z důvodu sovětské radarové stanice, později kvůli údajnému havarijnímu stavu. Východoněmeckými úřady byla odstraněna 7. 11. 1982. Obnovena byla podle původních stavebních plánů a pro návštěvníky se znovu otevřela 19. 6. 1993.
Na parkoviště, které je od rozhledny vzdálené asi 0,5 km se dostaneme přes hraniční přechod Vojtanov, od kterého budeme pokračovat po silnici E49 směrem na městečko Bad Brambach. Asi v polovině cesty odbočíme podle bílé směrovky na Kapellenberg vlevo. Zhruba po 2 km jsme na již zmíněném parkovišti. Dál se vydáme lesem po modré TZ.Kapellenbergturm, Německo Kapellenbergturm, Německo Kapellenbergturm, Německo - výhled na S Kapellenbergturm , Německo - výhled na V Kapellenbergturm, Německo - výhled na SV